Nieuwsbericht

Welkom Over OFW Nieuws & Publicaties Nieuws We scoren een 7,9 in Aedes Benchmark

We scoren een 7,9 in Aedes Benchmark

Leestijd: 2 minuten

Goed nieuws! Onze huurders waarderen onze dienstverlening dit jaar met een 7,9. Dat blijkt uit de nieuwste Aedes Benchmark. “We zetten onze stijgende lijn door,” zegt onze directeur-bestuurder Noek Pouw. “Maar de resultaten zetten ons ook op scherp om ons te blijven verbeteren.”

Voor het onderdeel 'huurdersoordeel' krijgen we opnieuw een B-score. Wat opvalt, is dat huurders met een reparatieverzoek én huurders die hun woning verlaten, ons zelfs hoger waarderen dan het landelijk gemiddelde. Dit zie je ook terug in een hoger gemiddeld cijfer dan vorig jaar. Met het verbeteren van het mutatieproces zetten we in om ook op het oordeel van nieuwe huurders te verbeteren. “We hebben de ambitie dat huurders ons gemiddeld met 8+ beoordelen,” vertelt Noek.

Woningkwaliteit

We maken opnieuw mooie stappen op het gebied van duurzaamheid. “We laten op alle onderdelen binnen het thema ‘duurzaamheid’ een verbetering zien.” Ook de ervaren woningkwaliteit stijgt, naar een waardering van 7,4. Opvallend, want in het landelijk gemiddelde is juist een lichte daling zichtbaar. “Een groot compliment aan onze collega’s die dagelijks werken aan het onderhoud en kwaliteit van onze woningen.”

Bedrijfslasten

Waar we op onder andere huurdersoordeel, duurzaamheid en woningkwaliteit beter scoren, is de beoordeling op ‘financiën’ gedaald naar een C-score. Het is het gevolg van hogere kosten voor automatisering en toegenomen salaris- en advieskosten. “Het gaat voor een groot deel om incidentele uitgaven in 2024. We verwachten daarom in 2025 weer een verbetering, maar deze beoordeling laat nog eens zien hoe belangrijk het is dat we kritisch blijven op onze uitgaven.”

Beschikbaarheid, betaalbaarheid en leefbaarheid

De betaalbaarheid blijft stabiel. De gemiddelde huur stijgt licht, maar volgt de landelijke trend. De leefbaarheidsscore laat een kleine daling zien. “Dat vinden wij teleurstellend, zeker omdat we juist méér doen om buurten prettig en veilig te maken,” verklaart Noek. “We zien de beoordeling als een extra motivatie om door te gaan met onze inzet in de wijken en buurten.” De daling op de beschikbaarheid van woningen geeft volgens Noek een vertekend beeld. “De benchmark herstelt zich komend jaar vanzelf, omdat de nieuwe flexwoningen nét na de jaarwisseling zijn opgeleverd.”