Nieuwsbericht

Welkom Over OFW Nieuws & Publicaties Nieuws De huurverhoging vanaf 1 juli 2025

De huurverhoging vanaf 1 juli 2025

Leestijd: 2 min

De brieven over de huurverhoging lagen klaar voor verzending, toen de regering voorstelde om de huurprijzen de komende twee jaar niet te verhogen (huurbevriezing). Dit zorgde ook bij onze huurders voor verwarring en onzekerheid. Dat vinden we natuurlijk enorm vervelend.

Er kwam meteen veel kritiek op het plan van de regering. Inmiddels is besloten om het wetsvoorstel niet naar de Tweede Kamer te sturen. Dat betekent dat de huurbevriezing niet doorgaat en de huurverhoging wel doorgaat. Je betaalt daarom vanaf dinsdag 1 juli 2025 de nieuwe huurprijs. Deze staat in de e-mail of brief die je rond woensdag 23 april 2025 van ons hebt ontvangen.

Waarom is de huurbevriezing geen goed idee?

We gunnen het onze huurders om meer geld over te houden, maar de huurbevriezing is daar niet de juiste oplossing voor. Op lange termijn heeft het namelijk grote gevolgen voor huurders en woningzoekenden. Er is dan minder geld om woningen te bouwen en woningen energiezuiniger te maken. Daardoor wordt het woningtekort nog groter en blijven de energiekosten stijgen. Je leest er meer over in het overzicht van branchevereniging Aedes.

Heb je moeite met betalen?

We begrijpen dat afgelopen periode verwarrend voor je was. Misschien maak je je zorgen over de huur of heb je moeite om rond te komen. We denken graag met je mee en kijken naar oplossingen die bij je persoonlijke situatie passen. Neem daarvoor even contact met ons op via woondienstenofwnl of 0321 38 55 00.

Heb je nog vragen?

Je leest op ofw.nl/huurverhoging meer informatie over de huurverhoging. Heb je nog vragen? Dan mag je contact met ons opnemen via woondienstenofwnl of 0321 38 55 00.